• TR
  • EN
  • RU
bizi arayın : +382 67585648

Sektörel ve Ticari Yatırım Danışmanlığı

Karadağ’da yapmayı planladığınız ticari yatırımlar ve sektör analizleri için dallarında uzmanlaşmış deneyimli kadrolarımızdan faydalanabilirsiniz. Tüm bürokratik işlemlerinizin en ince ayrıntısına kadar detaylandırılıp başvurularınızın başarılı bir şekilde sonuçlanması için Karadağ (Montenegro) ticari yatırım danışmanlığı konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü destekle yanınızdayız.

Karadağ’da sanayi ve ticari amaçlı yatırımlarınız için mevcut fırsatlar ve bunlarla ilgili devlet destekleri hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İster oturma izinleri için gayrimenkul yatırımları ve şirket organizasyonları olsun isterseniz de büyük ölçekli veya stratejik yatırımlar olsun Karadağ sınırları içinde ki potansiyel yatırımlarda doğru adımları atmanız önceliğimizdir.

Gelir ve kurumlar vergisi muafiyeti, istihdam desteği, arazi temini, katma değer vergisi istisnası gibi tüm kamu planlamalarınızda ve çeşitli teşvik başvurularınızda işlemlerinizin hızlı ve pürüzsüz sonuçlandırılması için sağladığımız sektörel ve ticari yatırım danışmanlığı ile Karadağ’da başarıya odaklanmaya hazır olun.

Neden Karadağ’da Ticari Yatırım Avantajlı?

Karadağ henüz çok yeni kurulmuş bir ülke; sanayi, tarım ve turizm sektörlerinde büyük ve karlı potansiyellere sahip fakat bunların çoğu değerlendirilmemiş durumda. Türkiye ile kıyaslarsak bu bir bakıma zaman makinesine binip Antalya veya Bodrum’da ki ilk otellerden birini açmaya, İstanbul’da ilk ayakkabı firmasını kurmaya veya Türkiye’de ki ilk rüzgâr enerji yatırımını yapmaya benzetilebilir. Bir diğer deyişle Karadağ (Montenegro) başarılı olacağı kesin önemli fırsatlar içeriyor ve her konuda olduğu gibi bu konuda da ilk adım atanlar öne geçecek ve düşük rekabet ortamında üst seviyede kar elde edecektir.

Tüm bu fırsatların yanı sıra Karadağ hükümeti ülkeye yatırım yapan yabancılara kendi vatandaşlarıyla eşit haklar tanımakta ve girişimlerinin başarılı olmasına katkıda bulunmak amacıyla birçok yüksek kapasiteli devlet teşvikleri sağlamaktadır.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa Birliği üyeliği onaylanacak olan Karadağ’da ki zengin pastadan pay kapabilmek için hızlı davranmalısınız. Ülkeye çok miktarda yabancı yatırımcı pek çok farklı alanda yatırım yapmıştır. Elde ettikleri yüksek kar oranları sebebiyle birçoğu da yeni yatırımlar yapmayı planlamaktadır. Örnek olarak ülkemizin en büyük hazır giyim firmalarından L.C. Waikiki, Karadağ’da ki şubesinden ilk 45 günde toplam 1 milyon Euro’dan fazla gelir elde etmiştir. Türk yatırımcıların Karadağ’a ilgisi artmaktadır. Nisan 2019 tarihinde yayınlanan MİNA haber ajansı kaynaklı habere göre Karadağ’ın Tivat şehrinde ticaret yapan Infinity and Board adlı Türk firması Kotor’da 63 haneli 3 adet konut binası inşa edecektir.

Ülke genelinde kaliteli eleman yoğunluktadır fakat buna rağmen Karadağ’da Asgari Ücret sadece 222 Euro (1.Temmuz.2019 itibariyle) olarak belirlenmiştir.Karadağ Gayrimenkul Yönetim ve Takibi

Karadağ’da satın aldığınız tüm gayrimenkullerin güncel bilgilerine, fizibilite raporlarına ve cari hareketlerine sistematik erişim hizmeti sağlarız. Yatırım amaçlı mülklerinizin yönetimi, kiralanması, kiracı taleplerine cevap ve destek verilmesi, sigorta ve güvenlik hizmetleri takibi, aylık mülk denetimi gibi konularda yönetim ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Türk vatandaşların Karadağ gayrimenkul piyasasında aktif ve önemli bir payı vardır. Özellikle Budva beldesi merkez alındığında hemen her konut ve rezidans gibi lüks apartman kompleksinde Türkler yer almaktadır.2018 yılında Budva’da satılan gayrimenkul toplam değeri 130 milyon Euro’dan fazladır. Toplanan emlak vergisi ise 3 milyon Euro’yu aşmıştır. Türk yatırımcılar Budva’da sadece 2018 yılında 100’den fazla gayrimenkul satın almışlardır.
Karadağ Devlet Hisse Senedi Alımı

Özellikle yabancı yatırımcılar için çok önemli vergi avantajları bulunan Karadağ’da devlet hisse senetlerine yapacağınız yatırımları gelir ve maliyet odaklı olarak en ince ayrıntısına kadar analiz eder, en doğru zamanda ve miktarlarda yatırımlarınızın yapılmasını sağlayarak finansal planlamanızı organize ederiz. 2021 yılına kadar alacağınız 100,000 Euro değerindeki Karadağ devlet hisse senetleri ile beklemeden 21 gün gibi kısa bir süre içinde Karadağ Vatandaşlık başvurunuzu yapabilir, 4 ila 6 ay zarfında ise Karadağ pasaportu alabilirsiniz.

Karadağ Finansal Yatırım Hizmetleri

Karadağ’da mevcut finansal enstrümanları en avantajlı şekilde kullanmanız için yol gösterici analizler hazırlar, finansal işlemlerinizin yatırımdan sonrada takip hizmetini sağlarız. İşlem yapılan projeler üzerinde yasal yetkinliğin sağlanması için sahada ki yaygın ticari kontaklarımız ve deneyimli ekibimiz ile size en uygun maliyetli çözümleri sunarız.

Karadağ’da Ticari Yatırımlarınız için Vergi Yönetimi

Karadağ’da hangi sektörde ticari girişimde bulunursanız bulunun ilgili yönetmelikler, değişen vergi kanunları, yoruma açık düzenlemeler ve bunlarla ilgili yükümlülüklerinizin bildirimi ve takibi konularında size rehber oluyoruz. Karadağ’da ki operasyonlarınızın başarılı ve istikrarlı olarak yoluna devam edebilmesi için mevcut vergi indirimleri ve avantajlar hakkında sürekli ve güncel bilgi sunumu, bunun yanı sıra risklere ve cezai yaptırımlara maruz kalınmaması için önleyici bilgilendirme yapmaktayız. Kurumlar vergisi, stopaj, KDV ve sigorta primleri gibi yasal zorunluluklarda beyanname düzenlenmesi ve ödeme işlemleri takibi hizmetimiz vardır.

Karadağ’da Ticari Hukuk Servisleri

Karadağ ticaret kanunu kapsamında ihtiyacınız olabilecek her türlü konuda şirketimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Şirket açılışlarının gerçekleştirilmesi, yönetim ile ilgili hukuki prosedürlerin yerine getirilmesi, sözleşmeler düzenlenmesi, icra takibi, personel sözleşmeleri ve Karadağ’da ticari haklarınızın korunması gibi hukuki uzmanlık gerektiren tüm konularda yanınızdayız. Karadağ İşletmeler Hakkında Kanun çerçevesinde yatırımlarınızın ticari başarısını sürdürebilmesi dolayısıyla gerekli mevzuat hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Karadağ’da Turizm Sektörü Danışmanlığı

Turizm alanında mevcut teşvik ve vergi indirimlerinden faydalanmak için Karadağ’da bu konularda uzman destek almalısınız. Firmamız özellikle güney Karadağ’da yer alan turizm potansiyelleri konusunda en tecrübeli kadroya sahiptir. Bugüne dek Budva ve Kotor merkezli büyüyen Karadağ turizm sektörü için hükümet tarafından Adriyatik sahillerinde yeni birçok teşvik hazırlanmış olup şanslı yabancı yatırımcıların başvurularını beklemektedir. 2017 yılında gayrisafi yurt içi hasılaya katkısı 1,1 milyar ABD doları oldu.50 ila 500 milyon Euro arasında değişen turizm teşvik planları gerçekleştiğinde artan konaklama kapasitesi nedeniyle ülkeye daha fazla turist gelebilecektir. Yapılması planlanan tesislerin içinde otel, rezidans, marina ve çeşitli mağaza alanları vardır. Ayrıca küçük ölçekli yatırımcıların turistik tesis, kafe, bar, restoran ve pansiyon tarzı işletmeler açıp yönetebilmesi için yerel bazda vergi muafiyeti gibi çeşitli teşvikler mevcuttur.

Karadağ’ da Maksimum Kazanç Elde Edin

Gerçek ve tüzel kişiler için sağladığımız sektörel ve ticari danışmanlık hizmetleri sayesinde Karadağ’da yapmayı planladığınız yatırımlardan maksimum seviyede kazanç sağlayabilirsiniz. Fizibilite, analiz ve raporlama servislerimiz size en doğru yatırımları yapmanızda destek olmak için tasarlanmıştır. Karadağ ülke genelinde sahip olduğumuz profesyonel network sayesinde aklınıza gelebilecek her sektör için ticari danışmanlık talep edebilirsiniz.